Array ( ) کاربرد سیستم یکپارچه ارسال و دریافت SMS از طریق نرم افزار CRM - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM طلوع
فهرست

بسیاری از مکاتبات امروزی از طریق ایمیل انجام می شود .این روش بسیار سریع می باشد و تقریبا هزینه ای ندارد و با داشتن یک ارتباط اینترنتی می توان حجم زیادی اطلاعات را با سرویس رایگان ایمیل انجام داد.

نرم افزار crm به عنوان یک سیستم قدرتمند این امکان را به ما می دهد تا حجم زیادی از اطلاع رسانی ها و یا مستندات مربوط به هر مشتری را از طریق این امکان برای مشتریان ارسال نماییم از جمله مواردی که می توان از آن استفاده نمود شامل :

  1. ارسال پیش فاکتور از طریق نرم افزار سی آر ام
  2. ارسال فاکتور از طریق نرم افزار crm
  3. ارسال دعوتنامه برای یک نمایشگاه و یا همایش خاص با متن های یکسان و عناوین متفاوت
  4. امکان ارسال کاتالوگ یا بروشور یک محصول برای گروه خاص از مشتریان

درموارد 1 و 2 در حقیقت برای هر مشتری به صورت خاص یک پیش فاکتور یا فاکتور خاص او صادر می شود و تنها با انتخاب گزینه ارسال از طریق ایمیل و انتخاب یک یا چند ایمیل از میان چندین ایمیل مشتری (در صورتی از مشتری چندین ایمیل در نرم افزار سی ار ام ثبت شده باشد ) ارسال به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد و یک نسخه از آن در سوابق مشتری هم در بخش ارتباطات درج خواهد شد .

ولی در موارد 3 و 4 که ما قرار است یک ارسال را برای گروهی از مشتریان با یک متن واحد ارسال نماییم کافی است متن مورد نظر خود را در Editor (ویرایشگر) مربوطه درج نمایید از قالب های هوشمند در نرم افزار crm استفاده نمایید.

در این حالت ما ارسال ایمیل گروهی را برای ارسال انبوه به خدمت گرفته ایم ارسال برای هر شرکت یا شخص به نام خودش انجام می شود در حالی که ما فقط یک بار متن مشترک را در نرم افزار سی ار ام تعریف کرده ایم.

 

چگونه از روش ارسال SMS (پیام کوتاه) در نرم افزار CRM استفاده کنیم؟

 

♦ ارسال پیامک یکی از متداول ترین روش های اطلاع رسانی سریع و کوتاه می باشد.

♦ پیام هایی که جنبه ی یادآوری یا تذکر و یا یک نکته ی کوتاه تبلیغاتی را دار باشند، از طریق پیام کوتاه ارسال میشوند.

تقریبا همه ی شرکت ها تجربه ی ارسال پیامک به صورت انبوه و یا موردی را داشته اند و همچنین تعداد کثیری از شرکت ها از پانل های ارسال SMS استفاده میکنند.

در نرم افزار CRM یکی از کانال های ارتباطی که مدیریت آن به صورت هوشمند در اختیار قرار گرفته شده، امکان ارسال SMS می باشد.

نرم افزار سی آر ام نهایت دقت و هوشمندی را در استفاده از سامانه به کار برده است و شما میتوانید هم در ارسال پیامک به صورت انبوه ولی هوشمند و روی بازارهای هدف از پیش تعیین شده از این سامانه استفاده نمایید و هم در ارسال پیامک به صورت خاص برای هر مشتری متناسب با تنظیمات انجام شده در نرم افزار CRM برای روشن تر شدن بحث به چند مورد از این ارسال های هوشمند پیامک اشاره میکنیم.

1- ارسال پیامک به مشتری بعد از اولین تماس به عنوان ارسال پیام تشکر. (متن این پیام برای یک بار توسط شما تعریف میشود)

این پیام به صورت اتوماتیک بعد از انجام اولین تماس توسط مشتری به او ارسال خواهد شد.

 

2- ارسال پیام تشکر، بابت بازدید از غرفه نمایشگاهی شما

در این حالت اطلاعات هر بازدیدکننده از محل غرفه ی نمایشگاهی، در سیستم ثبت شده و پیام تشکر به صورت اتوماتیک برای هرکدام از بازدیدکننده ها در همان لحظه ارسال

خواهد شد.

 

3-ارسال پیامک یادآوری در پرداخت های مشتری ذیل یک فاکتور

در این حالت با توجه به تاریخ های تعیین شده در نحوه ی پرداخت هر مشتری، این ارسال در زمان معین یادآوری ارسال خواهد شد.

 

4- ارسال پیامک های تبریک تولد یا ازدواج و یا سالگرد تاسیس شرکت هم می تواند از این فرآیند در نرم افزار CRM استفاده نماید.

 

5- ارسال پیامک مشخصات موارد انبار در زمان خروج کالا از انبار به همراه مشخصات راننده حمل کننده کالا نیز میتواند از طریق نرم افزار CRM انجام شود.

 

دریافت پیام کوتاه در نرم افزار CRM

 

دریافت پیام کوتاه از مشتریان می تواند به ابزار تعاملی تبدیل شود که در کمترین زمان ممکن فیدبک یک ارسال پیامک را به ما نشان دهد. در مباحث بازاریابی و فروش در معرفی کالا و خدمات با دریافت یک پیامک از مشتری نسبت به دریافت اطلاعات بیشتر را دریافت خواهیم کرد .

تسهیل در اطلاع رسانی های تکمیلی در ادامه یک اطلاع رسانی کوتاه فرآیند بازاریابی را تسریع خواهد کرد و خواهیم توانست در یک مدت زمان کوتاه تر با هزینه کمتر ارتباط خود را با تعداد بیشتر از مشتریان توسعه دهیم .

نرم افزار CRM با مدیریت دریافت پیامک این امکان را به ما می دهد تا در مراحل بازاریابی فروش و حتی خدمات پس از فروش تعامل دوطرفه و نزدیکی با مشتریان ایجاد نماییم .

برای مثال در فرآیند بازاریابی پس از ارسال یک پیامک می توانیم با دریافت اعداد متفاوت در پاسخ هر مشتری نیاز او را تشخیص دهیم و متناسب با نیاز او اقدام به ادامه فرآیند بازاریابی نماییم.

یا در فرآیند فروش تایید دریافت پیش فاکتور و یا فاکتور می تواند با دریافت یک عدد مشخص مثل عدد 1 در سیستم ثبت شود.

در بحث خدمات پس از فروش در نرم افزار سی آر ام نیز میزان رضایت مندی مشتریان از خدمات ارائه شده می تواند توسط پیامک دریافتی در سیستم ثبت شود و سپس بر اساس گزارش های سیستمی، نمودار میزان رضایت مندی از یک محصول خاص یا خدمت مشخص یا سرویس کار معین و یا میزان تغییر رضایت مندی مشتریان مقایسه شود.

کلیه سوابق پیامک های دریافتی در پرونده مشتری ثبت شده و با مراجعه به پرونده مشتری ثبت و با مراجعه به پرونده مشتری در نرم افزار سی ار ام می توان به لیست پیام های دریافتی مشتری از ابتدای تشکیل پرونده یافت و میزان تغییر رفتار مشتری با توجه به پاسخ های داده شده قابل تحلیل می باشد.

تعداد بازدید:143

بیشتر بخوانید:

کاربرد نرم افزار crm برای کسب و کارهای B2Cمهم ترین کاربرد نرم افزار CRM در ارایه خدمات مشتریانکاربرد نرم افزار crm در کلینیک های زیبایی چیست؟کاربرد سیستم یکپارچه ارسال و دریافت SMS از طریق نرم افزار CRMارزیابی کاربرد مدیریت استراتژیک منابع انسانی در دانشگاه های نیجر
کلمات کلیدی نرم افزار crm ارسال پیام تشکر ارسال پیامک به مشتری نرم افزار سی آر ام ارسال پیامک یادآوری پیام کوتاه در نرم افزار CRM
درخواست دمو

درخواست دمو