Array ( ) مهم ترین کاربرد نرم افزار CRM در ارایه خدمات مشتریان - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM طلوع
فهرست

مدت هاست که خرید خوب، فراتر از چارچوب قیمت مناسب و محصول با کیفیت، تعریف می شود. انتظارات مشتریان از بخش های پشتیبانی افزایش یافته است.

تقریبا هر شرکتی ادعا می کند که خدمات پشتیبانی در بالاترین سطح ارایه می دهد اما آیا همه مشتریان، تجربه خوبی از خدمات پس از فروش شرکت ما حس می کنند؟ برای رسیدن به پشتیبانی خوب اول باید معیارهای خدمات پس از فروش خوب را طبق تجربه مشتریان بررسی نماییم.

هنگامی که به سرویس پشتیبانی شرکت خود نمره عالی می دهید، می بایست استانداردی را تعریف نمایید. برای مثال شعار شرکت ایده پرداز طلوع (به مشتری خدمت کن، به همین سادگی) خط مشی اصلی کارشناسان پشتیبانی را نشان می دهد.

این شعار سازمانی به عنوان یک ارزش توسط تمام کارکنان تلقی می گردد. به تیم پشتیبانی ( و کل شرکت) آموزش داده شده است که هرگز این ارزش از بین نرود و تا زمانیکه درخواست مشتری منطقی و معقول می باشد، به درخواست او رسیدگی و پاسخ داده شود. ساعت ها زمان به منظور توسعه و اجرای روش های مناسب خدمات مشتری، با بکارگیری ابزار و دانش، صرف شده است.

برای مثال اگر هدف شرکت شما، سرعت در انجام خدمات مشتری مداری می باشد، باید تیم خود را برای رسیدن به این هدف یاری نمایید. اگر می خواهید در کسب و کار خود از رقبا پیشی بگیرید می بایست به طور پیوسته از انتظارات مشتریان خود فراتر روید.

اگر می خواهید که هر مساله پیش آمده را هرچه سریعتر حل کنید اما نیاز به هماهنگی با کارشناس دیگر دارد یا حل مساله زمان بیشتری می خواهد، می توانید با یک پاسخ کوتاه مشتری را در جریان روند پیگیری مشکلش قرار دهید. با این کار نگرانی او برطرف خواهد شد و دید منفی نسبت به سازمان نخواهد داشت.

یکی از مهارت های تسریع در مشتری مداری استفاده از امکان چت زنده برای ارتباط با مشتریان است. اگر می خواهید استانداردهای خدمت به مشتریان را به نفع خود برگردانید و نتایج خدمات مشتری خوب را برای مشتریان خود ارایه دهید، باید ببینید چه مهارت، نگرش ها و معیارهایی شرکت خود را تغییر دهید.

خدمات مشتری مداری خوب:

بهترین روش برای اینکه مطمئن شوید، رویکرد شما در خدمات مشتری صحیح است و کار می کند این است که به یک سؤال ساده پاسخ دهید: آیا می خواهید خودتان این نوع خدمات را دریافت کنید؟
اگر چه پاسخ صادقانه ممکن است چندان خوشایند نباشد، به خصوص زمانیکه از کاستی های کار خود اطلاع دارید، همچنان باید این سوال را از خود بپرسید. اما اگر بدون اینکه خودتان را فریب دهید پاسختان "بلی" است، در خدمات خوب مشتری موفق هستید و به سادگی از این موفقیت سود ببرید.

 

 

خدمات پس از فروش در نرم افزار CRM

 

یکی از زیر سیستم های مهم در نرم افزار CRM ماژول خدمات پس از فروش می باشد .

خدمات پس  ازفروش یکی از مهم تری فرآیند های پس از فروش می باشد که نقش مهمی در کسب رضایت مشتریان دارد.

نرم افزار CRM با استفاده از تاریخ های مهم که در زمان خرید هر محصول می تواند مشخص شود در زمان های مناسب پیام های سیستمی مناسبی را برای مشتری ارسال نماید.

برای مثال تاریخ خرید و تاریخ اتمام دوره گارانتی می تواند برای هر محصول در سیستم مشخص و پیام های متناسب با این تاریخ ها به مشتری داده شود .

بعضی از محصولات دارای قطعات قابل تعویض می باشند و این قطعات نیاز به یادآوری جهت تعویض دارند. برای مثال در دستگاه تصفیه آب دارای چندین فیلر می باشد که بعضی از آنها شش ماه پس از راه اندازی و بعضی دیگر یک سال بعد از راه اندازی می بایست تعویض گردند .

در این شرایط نرم افزار CRM با مدیریت صحیح همه تاریخ های موثر در خدمات پس از فروش می تواند تداعی کننده مجموعه ای منظم که امور مشتریان را بدرستی پیگیری می نمایند باشد.

نرم افزار CRM با ایجاد ساختار یکپارچه بین بخش های بازاریابی ، فروش و خدمات پس از فروش این امکان را به مدیران می دهد که کلیه بخش های مهم سازمان را تحت کنترل و نظارت خود بگیرند و با استفاده از آلارم های سیستمی و دسترسی های داشبورد مدیریت به راحتی مدیران را در جریان آمار مهم و اتفاقات با اهمیت قرار دهد.

 

تعداد بازدید:141

بیشتر بخوانید:

نرم افزار CRM، راهکاری برای یکپارچه‌سازی و خودکارسازی فرآیند فروش6 روش عالی و کارآمد برای خرید مجدد مشتریانیکپارچه سازی نرم افزار CRM با سیستم تلفنی استریسک (Asterisk) و الستیکس (Elastix) چطور با خودکارسازی پیگیری تماس با مشتریان، در وقت خود صرفه جویی کنید6 روش موثر و کاربردی برای تولید سرنخ و نقش نرم افزار CRM در پرورش سرنخ
کلمات کلیدی خدمات پس از فروش رضایت مشتری
درخواست دمو

درخواست دمو