Array ( ) کدام ویژگی‌های نرم افزارCRM برای بازاریابی ضروری است؟ - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM طلوع
فهرست

در بازاریابی مؤثر تنها یکبار جذب مشتری هدف نیست.

یک تصویر ماندگار، مخاطب را با محصول (خدمت یا کالا) درگیر کرده و بازگشت دوباره مشتری در پی دارد.

یک مغازه محلی در یک شهر کوچک را تصور کنید - مکانی ساده و صمیمانه که صاحب مغازه شما را می شناسد و دقیقاً می داند چگونه به شما کمک کند تا آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

این سوال به ذهن خطور می‌کند که این سطح از توجه اختصاصی به تک تک مشتریان در تجارت مدرن چطور امکان پذیر است؟ با راه کار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، می توانید بازاریابی خود را متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر مشتری، درست همانند اتفاقی که در کسب و کارهای کوچک رخ می‌دهد، بهینه کنید.

با کمک نرم افزار CRM، شیوه های بازاریابی شخصی را می توان حتی در بزرگترین پایگاه داده های مشتریان گسترش داد.


کدام ویژگی‌های نرم افزارCRM  برای بازاریابی ضروری است؟

تقریباً در مورد هرCRM ، یک معدن طلای داده برای بررسی های تیم بازاریابی ارائه می دهد. CRM با کیفیت به شما امکان می دهد جزئیات هر تعامل مشتری با کسب و کارتان را مشاهده کنید، از جمله جزئیات تفصیلی هر خرید، استعلام، تیکت پشتیبانی و هر مکالمه دیگری که با تیم‌تان داشته اند.

مؤثرترین CRM ها

خودکارسازی و ساده کردن کارهای اساسی مؤثرترین  CRMویژگی است که به شما امکان می دهد با مشتریان‌تان ارتباط پایدار و اثربخش برقرار کنید.

چند ویژگی اساسی در نرم افزار سی آر ام وجود دارد که کارشناسان بازاریابی کاملاً به آن احتیاج دارند:

تاریخچه مکالمات مشتری: تعامل هر مشتری با هر کارشناس شما در سیستم ثبت می‌شود. با در اختیار داشتن سابقه زمانی می‌توانید مناسب ترین ارتباط بازاریابی را در زمان مناسب با مشتری برقرار کنید.


ادغام فرم سرنخ‌ها: وقتی یک بازدید کننده وب سایت فرم دریافت محتوای پیشنهادی را تکمیل می‌کند، در خبرنامه الکترونیکی عضو می‌شود، فرم درخواست دمو پُر می‌کند یا با تیم فروش خود تماس می‌گیرد، نام و آدرس ایمیل آنها باید به طور خودکار در CRM شما جمع‌ آوری می‌شود.


فیلتر مشتری: با CRM شما قادر خواهید بود تا فرصت‌های فروش و مشتریان خود را براساس پارامترهایی مانند موقعیت جغرافیایی، نوع صنعت، تاریخ آخرین تماس تقسیم کنید. در نهایت پیام های بازاریابی کاملاً مشخصی ایجاد کنید که احتمالاً توجه خریداران شما را به خود جلب می‌کند.


ارسال خودکار ایمیل: یک CRM مجهز باید زمان کارهایی را که تیم بازاریابی برای  سازماندهی لیست های ایمیل و ارسال ایمیل های پیگیری نیاز دارد از طریق ارسال خودکار ایمیل بر اساس جایگاه لید در قیف فروش، کاهش دهد.

تعداد بازدید:161

بیشتر بخوانید:

کدام ویژگی‌های نرم افزارCRM برای بازاریابی ضروری است؟جذب مشتری یا حفظ مشتری؛ استراتژی مناسب کسب و کار شما کدام است؟برند یا نام تجاری یا نام و نشان تجاری یا مارک تجاری کدام صحیح است؟
کلمات کلیدی ویژگی‌های نرم افزارCRM CRM مجهز نرم افزار CRM مؤثرترین CRM نرم افزار سی آر ام CRM با کیفیت مدیریت ارتباط با مشتری
درخواست دمو

درخواست دمو