Array ( ) بررسی عوامل موثر بر ارتقاء بهره وری نیروی انسانی در سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهران - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM طلوع
فهرست

عوامل مهم در پیاده سازی مدیریت ارتباط با مشتریان CRM

1- انجام یک اجرای آزمایشی: برای از بین بردن اتفاق های پیش بینی نشده و ناگهانی،در هنگام رفتن به سمت تولید توصیه میشود اجرایی آزمایشی و اولیه انجام شود علاوه بر این باید زمان کافی برای این چنین آزمایشی در نظر گرفت تا نتایچ معتبری را به دست بیاوریم.

2- کنترل جریان ها: به جهت اینکه بخشی از پیروزی پروژه به فروشندگان بستگی دارد باید اعتقادات ایشان با اهداف نهایی پرژه مطابقت داشته باشد.

3- سرمایه و بوجه کافی: طبق تحقیقاتی که در سال های اخیر صورت گرفته حدود یک صد دلار (تقریبا هفت صد هزار تومان ) به ازای هر استفاده کننده از سخت افزار ،نرم افزار،تعلیمات  و خدمات پس از فروش هزینه ای است که CRM به گردن شرکت ها گذاشته است.در این میان برخی از شرکت ها تا حدود دو برابر از این عدد را هزینه کرده اند.به همین خاطر باید منابع پولی قابل اعتمادی در نظر داشت تا طبقات بعدی ای که روی این زیربنا ساخته میشود ساخته میشود متزلزل نباشد.

4-  مطلع بودن از روی کرد گام به گام CRM : بیش از پنجاه درصد پروژهایCRM موفق، نقشه راهی بلند مدت و استراتژیک را محور کار خور قرار داده  و آن را در  مراحل قابل کنترل طرح ریزی میکنند.این چنین بینشی(رویکرد گام به گام) به شرکت این امکان را میدهد که با قابلیت های جدید آشنا شود و به طرز اعجاب انگیزی دیدگته و وفاداریشان به CRM افزایش پیدا کند.

5- ایجاد عقبه ای مستحکم به وسیله حمایت مدیران ارشد: چون نرم افزار سی ار ام کلیه بخش های سازمان را زیر چتر خود میگیرد به همین علت باید از حمایت مدیران سطوح بالا تر  برخور دار باشد. از دیگر علت های این نیاز از میان برداشتن مشکلات داخلی برای افزایش درصد پیشرفت خالص این برنامه در سازمان می باشد.

6- آموزش تخصصی کارمندان: در  بعضی از موقعیت ها  و مشکلات فقط کارکنانی که آموزش های جامع دیده باشند کلید حل  هستند.  پس میطلبد دورهای آموزش برای آنها گذاشته شود تا بتوانند از سیستم جدید استفاده کنند.

7- داشتن کارکنان کافی: حاصل شدن اطمینان  از دارا  بودن تعداد کارکنان کافی .

8-کمک گرفتن از افراد با تجربه وخبره: در برخی از مسائل حرفه ای و پیچیده  نیاز به مشورت و کمک افرادی به اصطلاح کاربلد نیاز است تا CRM مستقر شود.

با توجه به عوامل و نکات بالا ، اگر شرکتی این چند مورد را رعایت کند به میزان زیادی درصد موفقیتش افزایش پیدا میکند. این چند عامل بخشی از پارامتر های تاثیر گذار در افزایش فروش می باشد.

تعداد بازدید:995

بیشتر بخوانید:

بررسی روش افزایش فروش و ارتباط با مشتریان برند زارا ( Zara)بررسی 5 اشتباه رایج در زمان خرید نرم افزار crmبررسی عوامل موثر بر ارتقاء بهره وری نیروی انسانی در سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تهرانبررسی چالشها و مشکلات مدیران IT در ایرانبررسی اثرات باورهای مذهبی بر گرایش به راه اندازی کسب و کار جدید
کلمات کلیدی

نرم افزار crm مدیریت ارتباط با مشتریان CRM نرم افزار سی ار ام

درخواست دمو

درخواست دمو