Array ( ) استراتژی سی آر ام کسب و کارتان را تعریف کرده اید؟ - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM طلوع
فهرست
استراتژی سی آر ام کسب و کارتان را تعریف کرده اید؟

از استراتژی تعاریف متعددی ارائه می گردد که در این قسمت به تعریفی از "گرانت" بسنده می شود : استراتژی عبارت است از برنامه ای جامع برای تخصیص منابع سازمانی جهت کسب موقعیتی مطلوب

سی آرام به عنوان یک استراتژی نگرشی است بر متفاوت بودن مشتریان از نظر میزان وفاداری و سودآوری تاکید می کند؛ بنابراین روابط با آنها نیز بایستی به گونه ای متفاوت مدیریت گردیده و منابع نیز به گونه ای متفاوت تخصیص یابد . منابع بایستی بر اساس ارزش حیات مشتری یا سودآوری وی برای سازمان تخصیص یابد . ارزش حیات مشتری با سودآوری مشتری عبارت است از سود خالصی که شرکت از محل ارتباط با هر یک از مشتریان ، در دوره زمانی ارتباط با آنها بدست می آورد .

به عبارت دیگر سهم هر مشتری از سودآوری به نسبت هزینه های ثابت سازمانی ، همان ارزش حیات سازمان (clv) است، افزایش سودآوری هر مشتری مستلزم ایجاد تعادل بهینه میان هزینه های جذب و نگهداری و تخصیص بهینه منابع می باشد. مناسب ترین نوع ارتباط با مشتری سودآورترین ارتباط می باشد به این ترتیب گاهی اوقات این طرز تفکر شکل می گیرد که اساسا بایستی بر برقراری ارتباطی تمرکز داشت که تاثیر مثبت ماندگارترین بر سودآوری سازمانی داشته و لزوما نیازی به برقراری رابطه به هر قیمتی نیست .

رویکرد سازمانی با سی ار ام بایستی رویکردی استراتژیکی باشد و با توجه به چشم انداز و هدف های سازمان شکل گیرد. در اغلب موارد چشم انداز و اهداف سازمان های مختلف با همدیگر متفاوتند؛ اما در بیشتر آنها افزایش رضایت مشتری ، وفاداری و سودآوری سازمانی جزو اهداف مشترک هستند .

منبع : www.toluesoft.com

تعداد بازدید:144

بیشتر بخوانید:

جذب مشتری یا حفظ مشتری؛ استراتژی مناسب کسب و کار شما کدام است؟چرا در سال 2020 به یک استراتژی CRM احتیاج دارید؟استراتژی سی آر ام کسب و کارتان را تعریف کرده اید؟بازاریابی محتوا بهترین استراتژی بلندمدتتدوین استراتژی فناوری اطلاعات در موسسات قرآنی کشور
کلمات کلیدی افزایش سودآوری هر مشتری استراتژی سی آر ام
درخواست دمو

درخواست دمو