Array ( ) 3 آموزش کلیدی ویژه فروشندگان برای موفقیت در فروش از راه دور - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان CRM طلوع
فهرست
3 آموزش کلیدی ویژه فروشندگان برای موفقیت در فروش از راه دور


کار از راه دور برای برخی از مشاغل آسان است، اما تیم های فروش ممکن است بدون تعامل حضوری با مشکل روبرو شوند. صاحبان مشاغل باید آموزشهای ضروری برای موفقیت فروش از راه دور را به کارمندان فروش خود ارائه دهند.

با قطع فعالیت های اقتصادی و کاهش فروش به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا، چگونگی کار از راه دور به چالشی برای کارشناسان فروش تبدیل شده است.
این زمان است که به جای ارتباط معمولی چهره به چهره با مشتریان خود، مدیران کسب و کارها باید مهارتهای لازم را برای دستیابی به موفقیت فروش از راه دور ارائه دهند.

در این مقاله چند روش معرفی کردیم که سازمانها می توانند آموزش کار از راه دور را به فروشندگان تعلیم دهند.

 

ویدئو کنفرانس

از آنجا که کارمندان بسیاری از سازمان ها به دلیل COVID-19 برای کار از راه دور به منزل منتقل می شوند، ارتباط بسیار مهم است. مشاغل می توانند بسته به قابلیت های این ابزار، برای پیام رسانی در سطح سازمان، کنفرانس ویدیویی، اشتراک فایل و موارد دیگر استفاده کنند.

در حالی که دورکاری، جلسات حضوری را محدود می کند، مدیران باید مدیران فروش را ترغیب کنند تا با تیم خود بیشتر از قبل در ارتباط باشند و آخرین اطلاعات را در اختیار آنان قرار دهند.

شاین جکسون، مدیر ارشد گارتنر به این نکته تاکید دارد که: " اگر مدیران ارشد فروش در شرایط عادی جلسه ماهانه تشکیل می دهند و اطلاعات ضروری را به تیم فروش منتقل می کنند، این کار در زمان کار از راه دور دوبار در ماه باید اتفاق بیفتد."

اگر تاکنون در کسب و کار خود یک نرم افزار جهت همکاری کارکنان ندارید ، باید به دنبال یک سیستم باشید که نیازهای آنها را برآورده سازد.

 

فروش به طور معمول در یک اتاق با تعدادی افراد به شکل رو در رو انجام می شود. فروشندگان باید بدانند برقراری ویدئو کنفراس چگونه است.  به عنوان مثال، چگونه می توانند جلسات را ترتیب دهند، بررسی کنند که دوربین و میکروفون به درستی کار کند، به صورت حرفه ای لباس بپوشند و پشت زمینه مناسب تنظیم کنند.

موضوع بعدی که در جلسات فروش حضوری مهم است، افزایش تعامل مخاطبان است. با مکث بین صحبت و پرسش از حاضرین حواس آنها را متمرکز کنید. کار با این ابزارها نیاز به مهارت کافی دارد تا ارائه صوتی و تصویری را در بهترین کیفیت انجام دهید.

 

آموزش مجازی


در طول بحران ویروس کرونا، بخش های فروش ممکن است به دلیل کاهش فروش، همانند گذشته مشغول کار نباشند. کسب و کارها باید از این فرصت استفاده کنند تا ابزار و فناوری هایی که توانایی های ارتباطی فروشندگان را تقویت می کند، در اختیار آنها قرار دهید.

شرکتها باید بجای آموزشهای حضوری بر روی آموزش های مجازی تمرکز کنند. برگزاری وبینار در شرایط کنونی فرصت خوبیست اما کارشناسان فروش میبایست قبل از برگزاری وبینار، تمرین کنند. کارشناسان فروش باید یک ویدئو آزمایشی ضبط کنند، سپس مدیران آن را ارزیابی و نقد کنند.

کسب و کارها همچنین می توانند از یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) برای آموزش و ارزیابی کارمندان استفاده کنند. این نرم افزار به فروشندگان امکان می دهد آموزش خود را ضبط كنند و به صورت نمایشی ارائه دهند و سپس برای بازخورد با مدیر به اشتراک گذارند. نرم افزارهای پیشرفته LMS دارای توانایی هوش مصنوعی برای تحلیل چهره و حرکات صورت است.

 

هوش هیجانی


ممکن است مشتریان بالقوه نتوانند بخاطر عدم اطمینان اقتصادی بخاطر ویروس کرونا خرید کنند. به عنوان مثال، اگر یک فروشنده قبل از بروز بحران مذاکره را با یک لید آغاز کرده باشد، ممکن است بخواهند با مشتری بالقوه خود تماس بگیرند و به جای تلاش برای فروش احوالشان را بپرسند.

شرکتها به منظور فروش موفق باید فروشندگان را به ارتباط  محترمانه با مشتریان از طریق تلفن یا ویدیو تشویق کنند. با اعمال سناریوهای مختلف، مدیران فروش می توانند بر این تعامل نظارت داشته و بازخورد خود را ارائه دهند.

برای دستیابی به فروش موفق حتی از راه دور، کارشناسان فروش باید از هر وقت آزاد برای تقویت مهارت خود با ابزار فروش استفاده کنند. به جای پر کردن اسلایدها با متن ، آنها باید یاد بگیرند که چگونه آنها را شخصی سازی کنند تا توجه مخاطب را جلب کنند.

شرایط پیش آمده زمان مناسب برای اطمینان از اینکه کارشناسان فروش به طور موثر از نرم افزار CRM و بستر بانک اطلاعاتی مشتری استفاده کنند، این نرم افزار برای کمک به کارشناسان فروش در شناخت مشتریان خود ضروری هستند.

 

منبع:

searchcustomerexperience

تعداد بازدید:192

بیشتر بخوانید:

کدام ویژگی‌های نرم افزارCRM برای بازاریابی ضروری است؟نرم افزار CRM، راهکاری برای یکپارچه‌سازی و خودکارسازی فرآیند فروش6 روش عالی و کارآمد برای خرید مجدد مشتریاناهمیت یکپارچگی سیستم های بازاریابی و فروش امکانات پنل crm برای فروش تلفنی
کلمات کلیدی آموزش مجازی فروش موفق از راه دور آموزش مجازی چگونگی کار از راه دور نرم افزار CRM
درخواست دمو

درخواست دمو