واحد فروش و بازاریابی هر کسب و کاری باید به عنوان یک واحد یکپارچه با هم کار کنند. CRM به عنوان یک بانک اطلاعات مهم برای کلیه اطلاعات مرتبط با مشتریان یک مجموعه عمل می کند. بنابراین، به همه افراد فعال در این واحدها امکان می دهد تا مشتریان خود را پیگیری و مدیریت کنند. و از این طریق CRM به یک شرکت کمک می کند تا بهتر رشد کند.

آشنایی با CRM فروش

نرم افزار CRM بهکسب و کارها کمک می کند تا روابط طولانی مدت با مشتریان خود برقرار کنند، در وقت خود صرفه جویی کنند و فروش بیشتری داشته باشند. این برنامه همه آنچه برای فروش و بازاریابی نیاز است را در یک سیستم قدرتمند و درعین حال با کاربری آسان فراهم می کند.

سی آر ام پیدا کردن مخاطبین و اطلاعات ارتباطی هر مشتری تا پیگیری تماس و قیف فروش را به طور کامل خودکار می کند. علاوه بر این، به برنامه ریزی وظایف و قرارها کمک می کند تا هیچ فرصتی برای فروش را از دست ندهید.

ویژگی های برجسته CRM های فروش

داشبورد

وقتی در حساب کاربری CRM خود لاگین می کنید، مهم ترین فعالیت های شما را نشان می دهد. به عنوان مثال، هنگامی که روی "وظایف" کلیک می کنید، لیست کاملی از کارها و وظایف امروز، وظایف تکمیل نشده و پروژه هایی را که در حال حاضر روی آن کار می کنید مشاهده کنید. به همین ترتیب، می توانید در داشبورد خود فاکتورها، سررسید چک ها و سایر موارد مهم را ببینید.

توجه داشته باشید که داشبورد سی آر ام کاملاً قابل تنظیم است. می توانید ابزارها را بکشید و رها کنید، تغییر مکان دهید، تغییر اندازه دهید و حتی براساس نیاز خود آنها را حذف کنید. اگر می خواهید ابزارهای بیشتری به داشبورد خود اضافه کنید، می توانید بر روی "تنظیمات صفحه داشبورد" در نوار گوشه سمت چپ، آیکون چرخ دنده کلیک کنید.

علاوه بر این ، در صفحه نوار بالایی صفحه CRM یک آیکون "راهنما" وجود دارد که اطلاعات مربوط به ماژول هایی را که با آن ها کار می کنید، در اختیارتان می گذارد. همچنین، یک باکس جستجو دارد که می توانید در آن هر چیزی را در دیتابیس جستجو کنید.

اطلاعات شرکت ها

این بخش به شرکت هایی که سازمان شما با آن ها سروکار دارد، اشاره دارد. اطلاعات مربوط به شرکت از جمله نام ، آدرس، شماره تلفن، وب سایت و... را نگه داری می کند.

کل نما قابل تنظیم است، یعنی می توانید ستون ها را نشان داده یا مخفی کنید.

- افزودن شرکت جدید: هر زمان که معامله جدیدی را برقر، ذخیره اطلاعات آن شرکت ضروری است. می توانید این کار را با استفاده از دکمه + انجام دهید.

- ورود داده ها: فرض کنیم؛ قسمتی از داده ها را در سیستم های دیگر ذخیره کرده اید. نرم افزار crm شما را قادر می سازد تا این داده ها را یکجا وارد سیستم کنید.

- خروجی از داده ها: در بعضی مواقع، نیاز به خروجی گرفتن از داده ها، حذف برخی از شرکت ها، کپی کردن یا ادغام آن ها پیدا می کنید. بدین منظور تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی کادر تأیید یک نام خاص شرکت کلیک کنید و از تمام این گزینه ها خروجی خواهید گرفت. اگر تصمیم به ادغام داده ها دارید، لیستی از شرکت های مورد نظر خود را برای ادغام در اختیار شما قرار می دهد.

- مشاهده و ویرایش: در صورتی که می خواهید جزئیات ستون را مشاهده یا ویرایش کنید، به سادگی روی نام شرکت کلیک کنید و تمام اطلاعات را در صفحه مشاهده کنید. در اینجا، می توانید وظایف (کارهای که قبلاً برای آن شرکت کرده اید) و پیش فاکتورها و فاکتورها را مشاهده یا اضافه کنید.

- جستجو: علاوه بر نوار جستجوی بالایCRM ، شرکتها نوار جستجوی مخصوص به خود را دارد، که به شما امکان می دهد نام یا نوع فعالیت هر شرکت را تایپ کنید و نتیجه را به شما نشان می دهد.

علاوه بر این ، می توانید داده ها را در هر یک از ستون ها طبق نیاز خود مرتب کنید.

اطلاعات اشخاص

اشخاص، نمایندگان، پرسنل یا کارکنان مشغول در شرکتی است که با آنها سر و کار دارید.

می توانید این مخاطبین را مستقیماً از طریق منوی شرکت ها یا با کلیک بر روی دکمه "اضافه کردن" در اینجا اضافه کنید. علاوه بر این، نرم افزار سی آر ام به شما امکان می دهد :

- مشاهده و ویرایش: مشابه شرکت ها، می توانید با کلیک روی آن جزئیات مخاطب را مشاهده، ویرایش و ذخیره کنید.

- ستون ها: با ستون ها می توانید اطلاعات مخاطبان خود را تنظیم کنید. شما می توانید انتخاب کنید که چه چیزی نمایش داده شود و چه مواردی نباشد. علاوه بر این، می توانید ستون ها را بکشید و رها کنید تا آن ها را مرتب کنید.

- عملیات: به محض اینکه در کادر انتخاب، بر روی نام مخاطب تیک بزنید، لیستی از گزینه ها از جمله حذف، ویرایش و تاریخچه را مشاهده خواهید کرد.

- جستجو: در اینجا یک نوار جستجو دارید که به شما امکان می دهد مخاطبان خاص را جستجو کنید.

فرصت ها

همانطور که از نام آن پیداست، فرصت های فروش است که شانس بیشتری برای بستن معامله دارند.

همانطور که قبلاً دیدیم، می توانید یک فرصت را از طریق منو شرکت هاایجاد کنید. از طرف دیگر، می توانید روی دکمه + کلیک کرده، نام مناسب را انتخاب کرده و آن را ایجاد کنید. در مرحله بعد، می توانید یک تاریخ نزدیک برای فرصت خود اضافه کنید، یعنی هنگامی که انتظار دارید قرارداد را ببندید. شما می توانید وضعیت را از لیست کشویی - واجد شرایط، انتظار و... تنظیم کنید.

هنگامی که شما پیش فاکتور صادر می کنید، این فرصت به طور خودکار در قیف فروش شما ظاهر می شود.

مانند شرکت ها و اشخاص، فرصت ها نیز تنظیماتی برای شخصی سازی مانند ویرایش جزئیات، جستجو، حذف، خروجی گرفتن و... دارند. می توانید در صورت لزوم از این ویژگی ها بهره ببرید.

وظایف

اینجاست که لیست وظایفی که باید روی آن کار کنید مشاهده می کنید. به عنوان مثال، این کار می تواند پیگیری و یا یادآوری تماس با یک مخاطب در یک زمان معین باشد. می توانید کارها را مستقیماً از شرکت ها اضافه کنید یا با کلیک روی دکمه + در اینجا تعریف کنید.

شما می توانید جدول وظایف خود را شخصی سازی کنید تا با انتخاب فیلترهای مناسب، فقط کارهایی را که روی آن کار می کنید مشاهده کنید.

همانطور که می دانید، وظایف را می توان در اولویت فوری، متوسط و کم قرار داد. این نشان دهنده اهمیت هر کار است و به شما امکان می دهد روز کاری خود را براساس آن برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، می توانید "وضعیت کار" را برای شروع ، انتظار، معوق، در حال انجام یا تکمیل شده تنظیم کنید. بخش "توضیحات" به شما کمک می کند تا کاری را که باید انجام دهید بفهمید.

اعلان های پیامکی: وظایف را می توانید برای خودتان یا هر کسی در سازمان تنظیم کنید. اگر وظیفه ای برای همکاران خود تعیین می کنید، CRM گزینه ای در اختیارتان می گذارد که آیا برای آنها پیامک ارسال کنید یا نه.

تکرار کارها: فرض کنیم شما می خواهید وظیفه ای را ایجاد کنید که باید هفتگی، ماهانه یا سالانه تکرار شود. پس از تعریف یک وظیفه، آن را ذخیره کنید. با کلیک راست روی آن گزینه ای را با عنوان "ایجاد رکورد مشابه" مشاهده خواهید کرد. می توانید تاریخ هایی را که می خواهید این وظیفه تکرار شود مشخص کنید.

مانند سایر منوها، شما می توانید وظایف را شخصی سازی کنید و از ویژگی هایی مانند جستجو، حذف، ویرایش ، کپی و انتقال استفاده کنید.

گزارش ها

گزارش ها از اهمیت ویژه ای برای فروش برخوردار هستند. با استفاده از سیستم هایCRM ، می توانید لیستی از گزارش ها را تهیه کنید.

مجموعه ای از گزارش های از پیش تعریف شده را به شما ارائه می دهد که می توانید آنها را اجرا، اصلاح و حذف کنید. . هنگامی که گزارشی را اجرا کردید، می توانید که نوع خروجی را انتخاب کنید - PDF یا CSV همچنین می توانید این گزارش ها را اکسپورت و کپی کنید.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده در بالا ، از CRM با هدف بازاریابی یکپارچه بهره می برند که در ایجاد و ارسال ایمیل و خبرنامه کمک می کند. سی آر ام این اطمینان را می بخشد که کارمندان شما هیچ دانش تخصصی برای اجرای سیستم لازم ندارند.