پیام کوتاه یک روش آسان و ساده اما با نتایجِ مثبتِ خیره کننده برای تعامل با مشتریان و سرنخ های شما است. افزودن پیام های متنی به کمپین های خودکار به معنای دستیابی به 98٪ از مشتریان در کمتر از 5 ثانیه است.

هنگامی که مشتری اقدام خاصی را انجام می دهد، می توانید اطمینان حاصل کنید که یک ایمیل سفارشی، تماس تلفنی یا اعلان پاپ آپ دریافت می کند. اما آیا در میان این روش های ارتباطی، پیامک نیز جایگاهی دارد؟ در این مطلب نگاهی بیندازیم به برخی از کاربردهای ادغام پیام کوتاه با نرم افزار CRM.

ارسال SMS (پیام کوتاه) در نرم افزار CRM

ارسال پیامک یکی از متداول ترین روش های اطلاع رسانی سریع و کوتاه می باشد.

پیام هایی که جنبه ی یادآوری یا تذکر و یا یک پیام تبلیغاتی دارد، از طریق پیام کوتاه ارسال می شود.

تقریبا همه ی شرکت ها تجربه ی ارسال پیامک به صورت انبوه و یا تکی را داشته اند و همچنین تعداد کثیری از شرکت ها از پنل های ارسال SMS استفاده می کنند.

در نرم افزار CRM یکی از کانال های ارتباطی که مدیریت آن به صورت هوشمند در اختیار قرار گرفته شده، امکان ارسال SMS می باشد.

نرم افزار سی آر ام نهایت دقت و هوشمندی را در استفاده از سامانه به کار برده است.

شما می توانید هم در ارسال پیامک به صورت انبوه به مخاطبان هدف از پیش تعیین شده در این سامانه و هم چنین در ارسال پیامک به صورت خاص برای هر مشتری متناسب با تنظیمات انجام شده در نرم افزار CRM استفاده نمایید.

برای روشن تر شدن بحث به چند مورد از ارسال های هوشمند پیامک اشاره می کنیم:

1- ارسال پیامک به مشتری بعد از اولین تماس به عنوان ارسال پیام تشکر. (متن این پیام برای یک بار توسط شما تعریف میشود)

این پیام به صورت اتوماتیک بعد از انجام اولین تماس توسط مشتری به او ارسال خواهد شد.

2- ارسال پیام تشکر، مثلا بابت بازدید از غرفه نمایشگاهی شما

در این حالت اطلاعات هر بازدیدکننده از محل غرفه ی نمایشگاهی، در سیستم ثبت شده و پیام تشکر به صورت اتوماتیک در همان لحظه برای هر کدام از بازدیدکننده ها ارسال خواهد شد.

3-ارسال پیامک یادآوری در پرداخت های مشتری ذیل یک فاکتور

با توجه به تاریخ های تعیین شده در نحوه ی پرداخت هر مشتری، پیامک یادآوری در زمان معین ارسال خواهد شد.

4- ارسال پیامک های تبریک تولد یا ازدواج و یا سالگرد تاسیس شرکت

5- ارسال پیامک مشخصات موارد انبار در زمان خروج کالا از انبار

دریافت پیام کوتاه در نرم افزار CRM

دریافت پیام کوتاه از مشتریان می تواند به ابزار تعاملی تبدیل شود که در کمترین زمان ممکن، پاسخ یا بازخورد یک ارسال پیامک را به ما اطلاع دهد.

در معرفی کالا و خدمات با دریافت یک پیامک از مشتری اطلاعات بیشتر را دریافت خواهیم کرد.

تسهیل در اطلاع رسانی های تکمیلی در ادامه یک اطلاع رسانی کوتاه، فرآیند بازاریابی را تسریع خواهد کرد و خواهیم توانست در یک مدت زمان کوتاه تر با هزینه کمتر ارتباط خود را با تعداد بیشتری از مشتریان توسعه دهیم.

نرم افزار CRM با مدیریت دریافت پیامک این امکان را به ما می دهد تا در مراحل بازاریابی، فروش و حتی خدمات پس از فروش تعامل دوطرفه و نزدیکی با مشتریان ایجاد نماییم.

برای مثال در فرآیند بازاریابی؛ پس از ارسال یک پیامک می توانیم با دریافت اعداد متفاوت در پاسخ هر مشتری، نیاز او را تشخیص دهیم و متناسب با نیاز او فرآیند بازاریابی را ادامه دهیم.

یا در فرآیند فروش؛ تایید دریافت پیش فاکتور و یا فاکتور می تواند با دریافت یک عدد مشخص مثل عدد 1 در سیستم ثبت شود.

در بحث خدمات پس از فروش؛ نیز میزان رضایت مندی مشتریان از خدمات ارائه شده می تواند توسط پیامک دریافتی در سیستم ثبت شود و سپس بر اساس گزارش های سیستمی، نمودار میزان رضایت مندی از یک محصول خاص یا خدمت مشخص یا سرویس کار معین و یا میزان تغییر رضایت مندی مشتریان مقایسه شود.

لازم به ذکر است که کلیه سوابق پیامک های دریافتی در پرونده مشتری ثبت شده و با مراجعه به پرونده مشتری ثبت و با مراجعه به پرونده مشتری در نرم افزار سی ار ام می توان به لیست پیام های دریافتی مشتری از ابتدای تشکیل پرونده دست یافت و میزان تغییر رفتار مشتری با توجه به پاسخ های داده شده قابل تحلیل می باشد.

ادغام سیستم ارسال و دریافت پیام کوتاه (CRM) با نرم افزار CRM روشی آسان و کم هزینه است که برای بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش مفید است.

سیستم CRM یکپارچه با سامانه پیامکی در مواردی مانند اعلان های خرید، تحویل کالا، به روز رسانی ها یا یادآوری رویدادها می تواند به صورت هوشمندانه و خودکار پیامک های شخصی را ارسال کند.